by Rafał Santoro - Jak nie pracować przez całe życie

Pierwszy Wpis

21/02/2017 by Rafał Santoro
Pierwszy Wpis

Na emeryturę zamierzam przejść około 2021 roku. Pewnie nie był by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że będę mieć wtedy 33 lata. Jest to nieco wcześniej niż powszechnie przyjęta granica 65 lat.

Perspektywa spędzania każdego dnia w sposób, w jaki ja chcę, a nie w sposób jaki chce mój pracodawca, uważam za drogę do bycia szczęśliwym. Obecnie to jest mój główny cel w życiu.

Bardzo prawdopodobne, że tak jak Ty, pracuję na etacie i nie mam własnej firmy.

Podczas rozmów ze znajomymi zauważyłem, że pomysł przejścia na emeryturę po 10 latach pracy jest według nich szalonym pomysłem i ideą nieznaną w naszym społeczeństwie.

Uważam, że dzieje się tak ponieważ wiele osób po prostu nie zdaje sobie z sprawy z tego, że to jest możliwe. Nic dziwnego, skoro od dziecka emeryturę przedstawia się nam jako „jesień życia.”

Celem tego bloga jest zachęcenie i zainspirowanie Ciebie do znalezienia własnej drogi do szybszej emerytury lub znalezienie własnej drogi do bycia szczęśliwszym. Tak, abyś mógł lub mogła dużo wcześniej zacząć żyć własnym życiem, a nie życiem, którego oczekują od Ciebie inni.

Głęboko wierzę, że dzieląc się swoimi dziwnymi przemyśleniami jestem w stanie zrobić coś dobrego dla innych.

Nie zamierzam Ci niczego sprzedawać i oferować.

Nie pokażę Ci też gotowego sposobu na zgromadzenie majątku, który pozwoli Ci rzucić pracę. Ten sposób każdy musi odnaleźć sam. Jednak to, co mogę zrobić, to pokazać Ci pewną filozofię życia i sposób myślenia, który nieuchronnie prowadzi do opuszczenia wyścigu szczurów.

Być może jesteś jednym z tych szczurów w wyścigu po większy dom, droższy samochód i „kto ma więcej $$$ ten lepszy” spędzając niezliczone godziny w pracy, nie mając czasu dla rodziny, znajomych i samego siebie.

Jeśli taki styl życia czyni Cię szczęśliwym to niestety ale to, o czym będę pisać, nie zainteresuje Cię.

Jeśli jednak wydaje Ci się, że w tej szaleńczej pogoni za więcej coś jest nie tak, to ten blog jest dla Ciebie.

Czytaj dalej, a ja postaram się Ciebie nie zawieść.

Czytanie tego bloga możesz zacząć od archiwum wpisów.