by Rafał Santoro - Jak nie pracować przez całe życie

Ślub bez intercyzy – finansowa katastrofa

26/05/2017 by Rafał Santoro
Ślub bez intercyzy – finansowa katastrofa

A nie ma głupszego sposobu na utratę majątku niż…

… dać się okraść podczas rozwodu!

Od razu ostrzegam kobiety, że ten wpis się wam nie spodoba. Przedstawia męski punkt widzenia i jest przeznaczony dla facetów. Przymróźcie oko jeśli jednak przeczytacie, choć to dotyczy każdego 😉

Podstawą budowania majątku jest nie tracenie pieniędzy. Bez sensu jest chodzić do pracy, męczyć się i oszczędzać po to, żeby później źle zainwestować. Przykładem może być inwestowanie na Forexie, gdzie pieniądze traci 80% ludzi lub kupno nowego samochodu, którego wartość spada o kilkadziesiąt procent po przejechaniu bramy salonu.

Jedną z takich dziur, do której może wpaść połowa naszego majątku jest ślub bez intercyzy. Temat tabu, traktowany po macoszemu. Nie podpisując intercyzy bierzesz udział w rosyjskiej ruletce.

Wiem co sobie teraz myśli. To inni się rozwodzą, moja narzeczona/żona to Ta Jedyna®, Inna Niż Wszystkie® i Na Zawsze Będziemy Razem®. To wishful thinking bo jeśli mieszkasz w większym mieście, nie masz dzieci lub masz tylko jedno to raczej na pewno się rozwiedziesz. To znaczy Twoja żona rozwiedzie się z Tobą bo 80% rozwodów inicjują kobiety.

Co mówią statystyki?

Statystyki mówią, że na 1000 nowo zawartych małżeństw przypada 356 rozwodów! Trzykrotnie więcej rozwodzi się w miastach niż na wsi. Rozwód najczęściej dotyka małżeństwa ze stażem 0-14 lat, a 78% rozwodów przypada na pary bezdzietne lub z jednym potomkiem.

Biorąc ślub masz 35% szans na rozwód, a jeśli mieszkasz w mieście to pewnie z 60-70%. Na dodatek Wikipedia straszy, że rozwodów w Polsce będzie tylko coraz więcej.

Dlatego żeniąc powinieneś zadbać o własny interes, bo szanse masz jak przy rzucie monetą.

Żaden pokerzysta nie zagra all in (dom, samochód, kolekcja znaczków) kartami z którymi ma 50% szans na przegraną.

Nie dostaniesz mojej kasy kochanie…

Wypowiedzenie słowa „intercyza” wywoła gniew każdej kobiety. Krzyknie „nie ufasz mi!!!„.

Możecie się bardzo kochać, ale nie wiesz co ona zrobi za 10-20-30 lat. Może wtedy być wredną, grubą wiedźmą. Z intercyzą podział majątku przynajmniej masz z głowy.

Charakter człowieka zmienia się co 5-8 lat. Przez całe życie nie lubiłem pierogów, ale od kilku lat dałbym się za nie zabić. Twoja żona za 10 lat będzie inną osobą. Myślisz, że seks za 10 lat będzie taki sam? Albo, że w ogóle będzie?

Poruszyłem ten temat rozmawiając ze świeżą parą. Oprócz „intercyza to brak zaufania” stwierdzili, że to nastawianie się na nieudane małżeństwo. Ale jeśli ktoś ci powie, że kupując samochód na 35-70% będziesz miał wypadek, to wykupiłbyś przecież ubezpieczenie?

W Stanach Zjednoczonych ukuł się termin „divorce rape”, w wolnym tłumaczeniu „gwałt przez rozwód”. Kiedy kobieta wykorzystuje przychylność sądów na zajęcie nieproporcjonalnej części majątku lub ograniczenie dostępu do dzieci. W UK pracowałem z gościem który został tak zgwałcony. Rok po ślubie kobieta się z nim rozwiodła i zabrała dziecko. Opowiadał, że w sądzie żądała alimentów i kosmicznych kwot. Miał pecha bo dużo zarabiał.

Zero tolerance

Nie powinniście mieć żadnych wspólnych długów, kont bankowych, samochodów, inwestycji. Twoje życie finansowe powinno być tylko Twoje. Tylko wtedy będziesz miał nad nim kontrolę w razie rozwodowej katastrofy, a na dodatek w Waszym związku będzie mniej powodów do nieporozumień.

Oczywiście nieoficjalnie wasz dom będzie waszym wspólnym domem, ale w papierach ma być tylko jedna osoba. Rozwód nigdy nie jest przyjemną rzeczą, ale w razie „W” nie zniszczy Ci to życia.

Ślub bez intercyzy daje kobiecie ogromną władzę nad Twoimi finansami i przyszłością. Jeśli cię naprawdę kocha, to intercyza nie powinna być dla niej problemem. Powiedz jej, że Liczy Się Tylko Nasza Miłość® 😉

PS: To działa w dwie strony więc Panie też powinny się zabezpieczać.


Listę wszystkich wpisów znajdziesz w ARCHIWUM. Jeśli chcesz otrzymywać nowe artykuły na maila – zapisz się do newslettera.