by Rafał Santoro - Jak nie pracować przez całe życie

Start

 

Nazywam się Rafał S. Jestem korposzczurem, napisałem zero książek. Nie chcę pracować do końca życia, bo…

…nigdy nie tęskni się bardziej za wolnym czasem niż po przyjściu do pracy w poniedziałek rano.

Pewnego dnia w 2014 roku siedziałem w pracy i przekopywałem się przez maile. Przede mną kolejne pięć dni pracy, która mnie nie kręci.

Tak jak tydzień wcześniej. I miesiąc wcześniej. I rok wcześniej. „Dlaczego nic się nie zmienia?” – zastanawiałem się.

Wtedy postanowiłem, że przejdę na wcześniejszą emeryturę. Najlepiej przed czterdziestką. Nie wiedziałem dokładnie jak, ale nie zamierzałem spędzić w pracy całego życia i odpoczywać jedynie w weekendy.

Przy okazji mojej drogi do wolności finansowej zaczałem rozumieć, w jaki sposób rodzina, znajomi i społeczeństwo nami manipulują.

Wszyscy z nich mówią, co powinniśmy robić. Według mnie nie można być szczęśliwym człowiekiem robiąc to, czego chcą inni. W pracy robimy to, co każe nam szef – a to nie podnosi poziomu szczęścia, prawda?

Obecnie posiadam bardzo radykalne poglądy, które przewijają się w postach które piszę. Radykalne z punktu widzenia innych. Bo moje przekonania muszą służyć najpierw mi.

Pewnie pomyślisz, że to bardzo samolubne. Ale jeśli Ty nie zadbasz o swoje szczęście, to nikt nie zadba. Nawet Twoja rodzina.

Bloga prowadzę incognito i nie zarabiam na nim. Dzięki temu mogę sobie pozwolić na więcej szczerości niż inni blogerzy. Ja nie muszą martwić się swoim wizerunkiem.

Cieszę się, że tu jesteś. Zachęcam do odwiedzenia Archiwum z linkami do wszystkich postów i komentowania. Jeśli coś Ci chodzi po głowie, napisz do mnie maila.