by Rafał Santoro - Zamierzam doczołgać się do emerytury w wieku 35 lat

Start

Jeśli będziesz czytać regularnie tego bloga, to będziesz bogaty i miał dużo wolnego czasu. A jeśli nie chcesz być bogaty nie lepiej nie czytaj! 😉
Skoro jednak czytasz dalej to wyjaśnię, o co chodzi.
Chcę zostać emerytem w wieku 35 lat. Chcę mieć 100% wolnego czasu na życie własnym życiem, a nie według życzeń mojego szefa. Okazuje się, że będąc „etatowcem” i trzymając się prostych (ale wymagających dyscypliny) zasad da się przejść na wcześniejszą emeryturę już po kilkunastu latach.
Nie chcę zarzynać się na etacie do końca życia. Nie chcę prowadzić własnej firmy z nożem na gardle, ścigając klientów o zaległe faktury i martwiąc się o to, czy wystarczy mi na ZUS w tym miesiącu. Nie podoba mi się to, że praca w zbyt dużym stopniu kontroluje moje życie. To gdzie mieszkam, o której wstaję rano, to, że po kilku godzinach w biurze i w korkach człowiek jest zbyt zmęczony, żeby zająć się czymś innym.
Jeśli nie chce mi się wstawać rano, to chcę móc leżeć w łóżku do południa i nie przejmować się tym, że spóźnię się do pracy. Jeśli wpadnę na jakiś genialny pomysł, nie chcę realizować go zmęczony po godzinach.
Dlatego postanowiłem zacisnąć zęby, oszczędzać ponad połowę każdej wypłaty, wyjechać za granicę żeby zarabiać więcej i uzbierać 0,5 mln złotych dzięki któremu zostanę rentierem.
Wyścig szczurów to blog na którym opisuję moją drogę do tego celu. W Raportach Finansowych publikuję ile zarabiam i oszczędzam, a w pozostałych wpisach krytykuję konsumpcyjny styl życia i dzielę się moimi sposobami na bardzo wczesną emeryturę.
Na tym blogu dowiesz się jak oszczędzać więcej pieniędzy, jak lepiej zarabiać, jak ich głupio nie wydawać i nie być finansowym frajerem. Czasem napiszę coś bardziej filozoficznego pt. „co robić aby być szczęśliwym”, a czasem coś z samymi liczbami i procentami jak w comiesięcznych Raportach Finansowych.

 

 

Rafał

 

PS: Zwiedzanie bloga możesz zacząć od archiwum wpisów.