by Rafał Santoro - Jak nie pracować przez całe życie

Start

 

Witam Cię na moim blogu 🙂

W skrócie piszę o tym jak oszczędzać pieniądze, drobnych inwestycjach i opisuję moje przygody w dążeniu do finansowego uniezależnienia się od pracodawcy.

Póki co, jestem jeszcze korposzczurem. Dobra wypłata, benefity, czasami ciekawe zadania do zrobienia. Jednak mimo to, nie do końca podoba mi się stan rzeczy.

Spędzanie 40 godzin tygodniowo w biurze, z tymi samymi ludźmi. Niezliczone maile, spotkania, bicie głową w ścianę bo „trzeba trzymać się procesu”.

Za każdym razem kiedy idę na urlop nie mogę się nadziwić, o ile ciekawsze jest życie poza pracą. To mnie zawsze uwierało.

Dlatego w 2012-2013 roku zacząłem szukać w internecie i znalazłem temat ogólnie nazywany „finansową wolnością” czy „wcześniejszą emeryturą”. Zawsze byłem oszczędny więc ta perspektywa wydała mi się realna. Ucieszyłem się, że jest szansa na wyrwanie się z wyścigu szczurów i przejście na emeryturę w wieku 30-40 lat, a nie 65-70.

Postanowiłem iść tą drogą, oszczędzać i dokonywać prostych inwestycji. Od 2016 roku mam już jedno mieszkanie na wynajem, w 2021 roku dojdzie kolejne. To pokryje moje podstawowe koszty życia i będę już tylko o krok od uniezależnienia się od pracodawcy.

Również w 2016 roku założyłem tego bloga i zachęcam Cię do zapoznania z  Archiwum wpisów i historiami które tu zamieszczam. Nie zapomnij podzielić się ze mną i innymi Czytelnikami swoimi przemyśleniami w komentarzach. Jeśli coś Ci chodzi po głowie, napisz do mnie maila.

O mnie

Mieszkam w Krakowie, niedawno stuknęła mi trzydziestka. Na co dzień jestem inżynierem w firmie telekomunikacyjnej. Spędziłem kilka lat na emigracji w Anglii i Szwecji.

Trenuję sporty walki, czytam dużo książek, mam słabość do pizzy, a najniższa temperatura w jakiej spałem w namiocie to -26 stopni.

Bloga prowadzę incognito i nie zarabiam na żadnych produktach. Dzięki temu mogę sobie pozwolić na więcej szczerości niż inni blogerzy – nie muszę dbać o swój wizerunek 🙂