by Rafał Santoro - Jak nie pracować przez całe życie

Zmiana częstotliwości publikowania postów – listopad 2018

05/11/2018 by Rafał Santoro
Zmiana częstotliwości publikowania postów – listopad 2018

Od listopada postanowiłem zmienić częstotliwość publikowania nowych postów.

Do tej pory nowe wpisy pojawiały się w każdy poniedziałek, czyli średnio 4 razy w miesiącu. Od teraz będą to 3 posty miesięcznie. Postaram się publikować wpisy każdego 1, 10 i 20 dnia miesiąca.

W zamian za to postaram się pisać mniej chaotycznie.

Przyczyn tej zmiany jest kilka:

Powoli przeglądam i poprawiam stare posty. Pozostawiają one wiele do życzenia. Zastanawiam się, czy nie wywalić lub przepiać od nowa 10-20% wpisów. Na to potrzebny jest czas.

Napisanie nawet krótkiego wpisu zabiera 2 godziny wytężonej i niczym nie zakłóconej pracy. Nie wystarczy sobie usiąść i zacząć klepać w klawiaturę, trzeba się bardzo mocno skupić, zupełnie jak na maturze albo egzaminie na prawo jazdy. Znaleźć trzy wolne wieczory na pisanie będzie mi dużo łatwiej niż cztery.

Oprócz napisania samego tekstu, każdy post składa się z 10-15 innych małych rzeczy, takich jak: znalezienie zdjęcia, wybrania kategorii i tagów, dodanie słów kluczowych pod wyszukiwarki, edycja akapitów czy samo przeczytanie postu 2-3 razy czy wszystko jest ok. Ta część pracy nad wpisami mi się nie podoba, publikując rzadziej automatycznie odpada 25% tego czego nie lubię. Gdybym zarabiał na blogowaniu zleciłbym to komuś.

Na pewno ucierpią statystyki bloga, ale mam nadzieję, że rozumiecie i będziecie tutaj wracać 😉